Zaproszenia

Czy w zaproszeniu na wesele wypada podać listę prezentów?

Przygotowanie zaproszeń weselnych to doskonała okazja do przekazania osobom zaproszonym naszej wizji i wymagań, na przykład ogłoszenie, że na weselach dzieci będą niemile widziane albo poproszenie o ubranie się w konkretny sposób, pasujący do kultury państwa młodych. Jednak wciąż zdarzają się też informacje o tym, jakich prezentów oczekują młodzi, a to już dość duży nietakt i pokazanie się w złym świetle.

Weselna wishlista, czyli jakie prezenty przyjmujemy


Lista prezentów, które przyjmują państwo młodzi, to od wielu lat bardzo popularny sposób na podpowiedzenie gościom, co nam się przyda na naszej nowej drodze życia. Większość osób przeważnie oczekuje pieniędzy, zamiast niepotrzebnych sprzętów domowych, które już wiele par i tak ma w swoim majątku. Ale często jest to prawdziwa lista tego, czego oczekujemy. Z czasem ktoś zauważył, że takie postawienie sprawy nie wygląda elegancko i teraz często na zaproszeniach możemy zobaczyć emotki, które jasno dają nam do zrozumienia, że para żąda pieniędzy zamiast prezentów albo konkretnych sprzętów.

Wymagania i postawa roszczeniowa


Dla wielu młodych ludzi takie rozwiązanie może wydawać się bezpieczne, bo z góry informujemy naszych gości weselnych, co mogą dać nam, żeby nas uszczęśliwić. Niestety w większości przypadków wychodzimy w ten sposób na osoby roszczeniowe i nieszanujące osób, które do nich przyjeżdżają. Dziś wiele osób odmawia uczestniczenia w imprezie, bo wie, że będzie ich to sporo kosztowało. W końcu do koperty nie wypada włożyć stu złotych, ale kilka razy więcej. Dla wielu osób to ogromny wydatek i jeśli już w zaproszeniu jest zaznaczone, czego państwo młodzi oczekują, to zwyczajnie rezygnuje się z przyjazdu.

To nie prezenty zapraszamy na wesele


Warto pamiętać, że nie zapraszamy nikogo na wesele po to, żeby dostać od nich pieniądze, a jeśli tak jest, to lepiej w ogóle zrezygnować z tej imprezy i zaoszczędzić kilka tysięcy. Goście to członkowie naszej rodziny i przyjaciele, z którymi chcemy spędzić miło wieczór i cieszyć się naszym szczęściem. Jeśli już na początku damy znać, że zależy nam na prezentach i to one będą najważniejszą częścią zaproszenia, jasno określimy, na czym tak naprawdę nam zależy. A trzeba przyznać, że znacznie mniej osób przyjdzie, kiedy będzie wiedziało, że państwo młodzi będą oczekiwali od nas potężnego wkładu finansowego.